מאי 25, 2022

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

טיול בצפון | נקרות | שמורת טבע בארץ – ראש הנקרה

1 min read

טיול בצפון | נקרות | שמורת טבע בארץ – ראש הנקרה 

ראש הנקרה הינו מקום של שמורת טבע ייחודית שנמצאת על רכס סולם צור בגבולה הימי הצפון מערבי של מדינת ישראל עם לבנון, ארץ הארזים.

לראש הנקרה יש סוג של סימן היכר וסימן זה הוא המצוק הלבן והתלול המשתפל אל הים, ובו נקרות סלע עמוקות ויפיפיות  המצוק בעצם מסמן את הקצה המערבי של רכס הסולם התוחם מצפון את שטח הגליל המערבי. גובהו של המצוק, 300 מטרים ומדרום לו רואים אנו איים: אי התכלת, אי השחפים ואי התכלת.

מצוק ראש הנקרה הלבן אפשר לראות שהוא מורכב משלוש שכבות סלע, צור, קרטון וגיר. המקור של השם רכס הסולם הוא בדרך מדרגות עתיקה שנחצבה בהר ורואים אותה בתמונות של ספרי ההסטוריה. במשך אלפי שנים חלפו באזור זה צבאות רבים נוספים,כמו האשורים, הפרסים, היוונים, הרומאים,וכ'ד.  עדיין קיימים  שם שרידי מסילה בנקרות. ישנם גם שרידים נוספים במצוקי האבן שבין ראש הנקרה לאכזיב,והם בעצם מאשרים את הידיעה שבתקופות של אז הסלעים שמשו כמחצבה, והפיקו מהם אבנים לכל מיני מטרות שונות כמו למטרות בנייה, זכוכית ואבני חן. נכון להיום משמש ראש הנקרה אטרקציה מרכזית בין אטרקציות הגליל המערבי,כמו כן בראש הנקרה קיים לנו את הרכבל הקצר והתלול ביותר בעולם, שבעצם עושה את דרכו אל הנקרות שלמטה, פעילות לרכיבה על אופניים, מסעדה ובית קפה.

ראש הנקרה נקרות

המיוחד אשר קיים באזור של אתר ראש הנקרה הוא נקרות עמוקות ומרהיבות ועצמתיות בסלע, נקרות שבעצם נוצרו בתהליך אשר קרה לפני אלפי שנים, שהתחיל בתקופות של זעזועים גיאולוגיים מתחת לקרקע והם יצרו וגרמו לסדקים גדולים.. אחר כך המשיך תהליך זה עם חדירתם של מי הגשמים ומי הים אל הסדקים שהלכו וגדלו בעזרתם של עוצמת גלי הים שהכו על הסלע כאשר היו סערות חזקות בים. האורך  של נקרות ראש הנקרה הוא כ – 200 מטרים והן מוארות גם בשעות היום וגם בשעות של הלילה. היופי של הנקרות הוא יופי עוצר נשימה ומרהיב וכמובן שמוסיף גם צבעו הכחול של הים אשר מעניק עוצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.