מאי 25, 2022

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

מתנות – עולם ומלואו

1 min read

 

מישהו בחר להפתיע, לשמח ולרגש אתכם. מישהו רצה לעשות לכם את היום. עם סיבות או בלעדיהןמתנות הן לעולם משהו שמעשיר את המקבל ואת הנותן גם יחד.

יש שהמתנות נועדו לסייע למקבל, להקל עליו, לשדרג את איכות חייו. יש שהן קצרותמועד ומתכלות (כגון פרחים) אבל הערך המוסף שלהן אינו במוצר עצמו אלא בעצם הענקתו;בעובדה שייחדתם מחשבה והשקעתם זמןוגם טיפת כסף…- במטרה ברורה: לשמח ולרגש.

מתנות
מתנות עטופות בנייר צלופן

מתנות שאינן מתכלות

רבים בוחרים להעניק מתנה שימושית, כזאת שתקלע לטעמו של המקבל ותענה על צרכיו. מתנות כאלה עשויות להיות גאדג'טים שונים כגון: מחזיקי מפתחות ממותגים, עזרים וכיסויים לסמארטפונים, דיסק און קי, כרטיסים מגנטיים ועוד.

מתנה שניצבת כל העת על שולחן העבודה של מי שמקבל אותה מזכירה לו מדי יום, כל היום, את מי שהעניק לו אותה. זו, כמובן, מתנה שלא זה בלבד שאינה מתכלה ואינה נגמרת אלא היא מוענקת מדי יום. מתנה מתמשכת, קבועה.

מתנה עשויה להיות קטנה, זעירה, ובכל זאתמשמעותית, בעלת אפקט מצטבר. רובנו ככולנו לא שוכחים מי העניק לנו מתנה. זו מחווה שלעולם מרגשת.

התועלת שבהענקת מתנות ממותגות

זה מכבר גילו בעלי עסקים וחברות את הכדאיות ואת התועלת שבהענקת מתנות ממותגות, הנושאות את הלוגו של המעניק אותן , הסלוגן ופרטים מאפיינים נוספים. מי שמעניק את המתנה מנצל אותה כפלטפורמה שיווקית לגיטימית.

סוג נוסף של מתנה הן שוברים להצגות, לספא, לנופשונים, לטיסות פניםארציות וכיוצאים באלה בילויים ופינוקים. היתרון שבמתנה מסוג זה היא היכולת לבחור את המועד המתאים למימושה. גם סוג זה של מתנה הוא קצרמועד, אבל החוויה שחווים המקבלים צורבת אותה בתודעתם ובזיכרונם ומהדהדת בהם במשך זמן רב.

ככלל, רבים יכפרו מכל וכול בקביעה "שונא מתנות יחיה"(משלי ט"ו, כ"ז).משאל קצר, בקרב קהל אקראי, בכל מקום שנבחר, יוכיח לנו, כמשוער וכצפוי, כי חלק הארי של הנשאלים הם אנשים שאוהבים לקבל מתנות ( קצת פחות, אולי, לתת…). יש משהו נעים ומחמם את הלב במתנה.

כאשר אנחנו מתכננים להעניק מתנה, מחפשים מתנה שתתאים לנמען שלה, לפי מיטב שיקול הדעת שלנו או היכרותנו את מי שאמור לקבל את מתנתנו, אנחנו הופכים להיות, מדעת או שלא מדעת, אנשים אנושיים יותר, שחושבים לא רק על עצמם אלא על זולתם. וזו, כשלעצמה, מתנה שאנחנו מעניקים בראש ובראשונה לעצמנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.