מאי 25, 2022

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

ספארי – לחקור ולגלות את בעלי החיים במרכז הארץ

1 min read

 אפשר לחוות ספארי לאורך כל השנה ,לחוות מיוחדת, לצפות במגוון בעלי חיים וללמוד עליהם מקרוב. ספארי לרוב מתקשר עם מסע תיירות ביבשת אפריקה שכולל צפייה בחיות בר ונופי טבע. אבל גם כאן בארץ אפשר לצפות בבעלי חיים שונים ומיוחדים וללמוד עליהם, במרכז הזואולוגי תל אביב-רמת גן.

רובנו, כשאנחנו חושבים על ספארי אנחנו מדמיינים טיול בחיק הטבע בנופים האפריקאים וצפייה בחיות בר שונות.

 

ספארי
תמונה של דביבון מסתובב בספארי רמת גן

אבל המרכז הזואולוגי מספק לכל המבקרים יום חווייתי שיש בו מאפיינים הרפתקניים, ובו אפשר לתור בשטח של 1000 דונם המדמה את הטבע הפראי, והכל במרכז ישראל. המרכז מכיל בתוכו מגוון בעלי חיים מסוואנה האפריקנית, והם כולם חיים באזורי המחייה הטבעיים שלהם ויכולים לנוע בחופשיות, גם העדרים. בדיוק כמו מסע ספארי באפריקה, המרכז הזואולוגי מאפשר לכם לצפות בבעלי החיים ולהכיר מקרוב את ההתנהגות האופיינית לכל אחד ואחד מהם, את הרגלי התזונה שלהם, חיי החברה שהם יוצרים והאופן שבו הם מתקשרים זה עם זה, מאבקי הכוחות, חיזורים בין זכרים לנקבות, פעילות גופנית וכן הלאה. אם תגיעו בזמן הנכון, אולי תוכלו לראות נקבה יולדת את הצאצאים שלה, ובכל מקרה תוכלו לצפות בצוות המקצועי של המרכז כאשר הוא מטפל בנקבות הרות או בצאצאים שלהן.

המרכז כולל אוסף עצום שלבעלי החיים, הגדול ביותר במזרח התיכון, והוא מביא ספארי אפריקני טיפוסי אליכם. תוכלו לראות 1600 בעלי חיים מכל העולם, כולל 130 עופות, 68 יונקים ו 25 מיני זוחלים. המרכז הזואולוגי משמש כמאגר רבייה לכל בעלי החיים שנמצאים בסכנת הכחדה והוא שותף לפרויקטים מחקריים העוסקים בהשבה של בעלי החיים לסביבה הטבעית שלהם. המרכז חבר בארגונים של גני חיות בינלאומיים ומנהל קשרים עקביים על ארגונים בינלאומיים שונים העוסקים בכל מה שקשור לשמירה על הטבע.

ברור לגמרי שמדובר במקום שבו טובת בעלי החיים היא בעדיפות ראשונה. היות וכך, האורחים מתבקשים להתנהל בצורה נאותה. בדיוק כפי שנדרש מאנשים שיוצאים לטיולי ספארי באפריקה, האורחים מתבקשים לשמור על כללי בטיחות שונים, כדי לשמור על בטיחות וסדר, ובכך לשמור על עצמם ועל שלום החיות. האורחים צריכים להישאר על הכבישים בלבד ולא לצאת מכלי הרכב כי החיות \מסוכנות. יש להימנע מהגשת מזון לבעלי החיים, מלבד במקומות המיועדים לכך, שכן לכל חיה יש את המזונות שמתאימים לה ובמתן מזונות שאינם מתאימים החיות עלולות לחוות בעיות בריאותיות.

 

More Stories

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.