פברואר 2, 2023

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

איך עושים שיווק ויראלי ומצליחים?

1 min read

לאחרונה יצא קמפיין שיווק ויראלי  מיוחד של דאב, שבו מציגים מספר נשים שהיו מוכנות להשתתף בניסוי מיוחד. כל שהיה עליהן לעשות הוא לשים עליהן "מדבקת יופי" שאמורה לשפר את תחושת הביטחון והדימוי העצמי שלהן, ובזמן הזה לתעד עצמן מול מצלמה.

שיווק ויראלי
שיווק ויראלי ברשת

זהירות, ספוילר!

עבור מי שצפה לראשונה בקמפיין, שהופץ בין השאר ביוטיוב, ולא הגיע עם ידע מוקדם, הקמפיין הציג מוצר אמתי. או לפחות כך היה נראה הדבר.

רק לקראת הסוף, ניתן לראות כי מדובר בהמצאה, שנועדה להראות שיופי הוא עניין של הרגשה, וכאשר אישה מקרינה כלפי חוץ רגשות של אהבה עצמית, כל העולם רואה אותה כפי שהיא רואה את עצמה, כאישה יפה. זוהי דוגמא מצוינת של שיווק ויראלי מוצלח, שהרי יש בו את גורם ההפתעה- הסרטון גורם לצופים לחשוב שמעבדות דאב אכן המציאו מדבקה שיכולה לשפר את הדימוי העצמי, ולבסוף מגיע הטוויסט.

פרסום כמו זה של דאב הופך להיות שיווק ויראלי מהר מאוד, כיוון שהוא מעורר עניין רב. בין אם מסכימים עם הדרך שבה החברה החליטה להציג עצמה ובין אם לא, אי אפשר להתעלם מהפרסום הזה ולהתכחש לעובדה שמדובר בקמפיין יצירתי, מיוחד ופשוט גאוני.

מה יוצר שיווק ויראלי מוצלח?

גורם ההפתעה הוא מה שמשפיע על מידת ההצלחה של שיווק ויראלי אך הוא לא ההצלחה האמתית אלא הזרז לסיבת ההצלחה של השיווק. מה שגורם ההפתעה עושה הוא ליצור פרץ של רגשות חזקים בקרב הצופים- התרגשות, פחד, צחוק וכדומה. כשהצופה מרגיש משהו בצורה חזקה מספיק, הוא ימהר לשת, את הרגשות שלו עם החברים והמשפחה. בעידן הרשתות החברתיות, לא רק שההפצה תהיה קלה ומהירה במיוחד, היא גם תתפשט כמו וירוס (ומכאן שמו של השיווק הויראלי) על פני רדיוס ענק.

אם כן, הרגש הוא זה שעושה את ההבדל; לא סוג הרגש שנוצר בעת הצפייה בקמפיין, כי אם חוזקו של הרגש. ככל שהרגש חזק יותר, הרבה יותר קשה להתנתק מהקמפיין או לשכוח אותו, – ולכן עולה הצורך לשתף אותו – שיווק ויראלי

  מה החוקרים אומרים על שיווק ויראלי

לחוקרים יש השקפה מעניינת על גורם ההפתעה, והיא המפתח להבנת הצלחה של שיווק ויראלי . חוקרים טוענים שההפתעה מוציאה את האדם ממקום נוח ומוכר והיא יוצאת השפעה מיידית. ברגע שההשפעה חלה על האדם, תשומת הלב שלו מופנית לגורם ההפתעה, ומכאן גובר אצלו יצר הסקרנות והוא חוקר את הדבר לעומק. כמו כן, ההפתעה צורבת את המקרה במוחו של האדם ברמה כזו שלא יוכל להתעלם ממנה.

בעידן המודרני שלנו, שבו האינדיבידואל מקבל דגש חזק מאוד, כל מי שנתקל ב"גורם ההפתעה" ימהר לדבר על התחושות שלו. כתוצאה מכך, שיווק שהוא נחשף אליו יהפוך להיות מוקד התעניינות מצד הסביבה הקרובה אליו ומהר מאוד יהפוך לויראלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.