מאי 22, 2024

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

ביטוח אחריות מקצועית – כך תבחרו אותו נכון

1 min read

כאשר אתם מתחילים יום עבודה כעצמאיים או מומחים במקצועות כלשהם, לא תוכלו לדעת איך תסיימו אותו,

וביננו בישראל בכל המגזרים, בכל הענפים, כמעט כל לקוח מחפש לתבוע ספק או בעל מלאכה, והרבה פעמים זה קורה שלא ברשלנות הספק, אלא בשל התמימות שלו וערמומיותו הנבזית של הלקוח, שמושכת אותו לתביעה. מאידך, יחס רע וחשדני ללקוחות יכול להרחיק אותם מכם, ולכן ההמלצה שלנו היא לשמור על התמימות, ולא לחשבן לאף אחד מהם. מה שישמור עליכם מהתביעות שלהם אינו מה שתגידו, אלא מה שתעשו, והמעשה החשוב ביותר להגנה עליכם הוא ביטוח אחריות מקצועית.

בחירת ביטוח אחריות מקצועית ביסודיות

יצוין כי עבור בעלי עסקים מסוימים יש ביטוח אחריות קיבוצי, למשל רופאים העובדים בשירות המדינה. להם יש ביטוח הכולל סיוע משפטי במקרה של תביעת רשלנות רפואית. כמובן שגם בעסק שלכם, בין אם זה הוראה ובין אם מדובר במשהו מורכב מכך, לא חסרות פרצות לחיבור תביעות נגדכם, ולכן עליכם להכיר היטב מהן הפרצות הללו, וכיצד ניתן להתגונן מפני תביעות באמצעות ביטוח אחריות מקצועית.

יישום ביטוח אחריות מקצועית בפועל: מה קורה כשהלקוח רוצה לתבוע?

מה שקורה הוא שמופעל סעיף האחריות המקצועית בביטוח שלכם, כך שגם אם הפסדתם עובדתית בתיק נגדכם, יש לכם ביטוח המפצה את הלקוח התובע. כמובן שמומלץ לא להגיע לכך גם על מנת לשמור על שמכם הטוב, וגם על מנת לא לשלם פרמיה גבוהה לביטוח שיגבה אתכם. כמובן שאם באמת שגיתם בטיפול בלקוח, לשם כך קיים ביטוח אחריות מקצועית, וגם – לא בטוח שתצטרכו להחזיר פרמיה על כל תשלום. כל מקרה ייבדק לגופו של עניין, ואם יסתבר שיהיה אשם-תורם להיווצרות הטעות המקצועית שלכם, ייתכן כי התשלום יעבור ללקוח מבלי שאתם תצטרכו להשתתף בהוצאות.

עלות ביטוח אחריות מקצועית

בנושא שכזה, עלות אינה ISSUE, משום שמדובר במילה שלכם מול מילה של הלקוח, וחמור מכך: אמצעיו המשפטיים של הלקוח מול אמצעיכם הכספיים הדלים, שצריכים להיות מבוטחים על ידי ביטוח אחריות מקצועית. לכן, מובן שצריך לעשות סקר שוק, אבל מניסיון – המחירים קרובים זה לזה, וכאמור, אין מחיר גבוה יותר מהפסד בתביעה מקצועית שיותיר אתכם עם חור בכיס ובעיות כלכליות בעסק.

More Stories

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.