מאי 22, 2024

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/zed66102/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

יצוא מישראל – המדריך השלם:

1 min read
יצוא מישראל

ישראל הינה אחת מהמדינות שהכי מעודדות יצוא בעולם. ואכן, שירותי היצוא של ישראל הינם ענפים ומשגשגים וכוללים יצוא הייטק, יצוא יהלומים, יצוא כימיקלים וכמובן יצוא ביטחוני. עקב פעילות היצוא הענפה, רבים מחפשים אפיקים ליצוא מישראל. על מנת לעשות קצת סדר בעניין, הכנו עבורכם את המדריך המפורט למתעניינים ביצוא:

תהליך היצוא

יצוא מוגדר כהליך של מעבר סחורות או שירותים ממדינה אחת למדינה אחרת בדרך סחר לאומית מקובלת. מדינות מייצאות הינן מדינות שהיצוא מהווה עבורן חלק מרכזי בסחר הבינלאומי ובצמיחה הכלכלית שלהן. המכס של המדינה המייצאת מתערב כאשר מדובר ביצוא בכמויות גדולות מאוד שעלול לפגוע במדינה המייצאת. יצוא יכול להתקיים גם בדרך עקיפה, דרך גורם מתווך: למשל חקלאי המגדל תוצרת חקלאית מייצא את התוצרת עבור חברה מסחרית וזו מייצאת למדינה אחרת.

המרכיבים של תהליך יצוא מישראל

תהליך היצוא מורכב ממספר גורמים. ראשית, ישנם מונחי הסחר הידועים כ-Incoterms אשר פותחו על ידי לשכת הסחר הבינלאומית. המונחים מגדירים את העלויות הכרוכות בעסקה שבין יצואנים ליבואנים, וכמו גם את החוזים הכרוכים בעסקה מסוג זה: חוזה המכר, חוזה הביטוח, חוזה ההובלה וחוזה התשלום. שנית, ישנו מרכיב התשלום, או ליתר דיוק – שיטות התשלום. יצוא מישראל בפרט, דורש ידע מעמיק על כל אחת משיטות התשלום המקובלות וזאת כי ישנן שיטות המביאות יותר חיסרון ליצואן וכאלו המביאות יותר יתרון ליצואן. השיטות המקובלות הן: תשלום מראש, חשבון פתוח, אשראי דוקומנטרי ודוקומנטים לגבייה. המרכיב השלישי בהליך, הינו השלב הבירוקרטי ביותר – המסמכים הנדרשים בסחר בינלאומי. המסמכים העיקריים הם רשימון יצוא בו מפורטות כל הסחורות שמייצאים, תעודת מקור המאשרת כי מדינת היצוא היא אכן המדינה ממנה מגיעה הסחורה במקור ואחרון חביב – שטר מטען המהווה קבלה שהסחורה הועלתה לאוניה. המרכיב האחרון בהליך היצוא הוא ביטוח יצוא, או במילים אחרות – לבטח את הסחורות ליצוא.

יצואן מוסמך

כל ההליך טוב ויפה, אך אם אינך יצואן מאושר ומוסמך, אינך יכול לייצא באופן חוקי. על מנת להיות יצואן מאושר ומוסמך, יש לעמוד בתקנים של המדינה המייצאת. על מנת לעסוק ביצוא מישראל, יש לקבל אישור מרשויות המכס של ישראל ולהנפיק עבורה חשבון הצהרה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.